Joga Nidra

Czym jest Joga Nidra

Joga nidra jest relaksacyjnym treningiem antystresowym i znaczy „jogę snu psychicznego”.

Polega na zestawie ćwiczeń fizycznych i psychicznych, dzięki którym uwalniamy się od natłoku myśli, bodźców i informacji uzyskując stan odprężenia.

Nidra jest praktyką polegającą na utrzymywaniu całkowitej pasywności. Często jest porównywana do wewnętrznej podróży, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała, umysłu i ducha.
Podstawowym jej celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu, tj. stanu rozluźnienia, dobrego samopoczucia i integracji.
Natłok myśli i informacji oraz przyzwyczajenie do tego, by być w ciągłej gotowości do odbioru nowych bodźców, powodują wzmożone napięcie psychiczne i mięśniowe. Postawa skierowana do wewnątrz ma nam ułatwić “rozbrojenie” mechanizmów utrzymujących psychikę w stanie napięcia.
Praktyka nidry polega na stopniowym zmniejszaniu wpływu bodźców z zewnątrz na rzecz obserwacji tego, co pojawia się wewnątrz umysłu, wewnątrz ciała. Odbywa się w pozycji leżącej.

Sesja Jogi Nidry

W trakcie sesji jogi nidry osłabia się aktywność procesów nerwowych i fizjologicznych, przez co następuje: rozluźnienie mięśni, lepsza praca organów wewnętrznych, poprawa nastroju i samopoczucia psychicznego. Poziom naszej aktywności i energii staje się optymalny.
40 minutowa sesja jogi nidry jest równoważna 3 godzinom głębokiego snu.

Sesja składa się z:

Zajęcia odpowiednie są dla osób dorosłych  w każdym wieku, również dla tych, którzy  nie mają doświadczenia w jodze.

Zapraszam do odwiedzenia mojego kanału, gdzie znajdziesz nagrania przykładowych sesji jogi nidry oraz innych relaksacji.

Spotkania relaksacyjne (w tym sesje jogi nidry) odbywają się regularnie w Wałbrzychu na Stacji Wałbrzych Miasto w sali jogi (wejście na peronie 1) w piątki w godz. 18.00 – 19.30

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca.