Piątkowy relaks – joga nidra

Zapraszam serdecznie na inauguracyjne spotkanie cyklu zajęć: „Piątkowy relaks z jogą” (roboczo nazwanymi zajęciami z odpoczywania )

Spotkania będą się odbywały się w klimatycznym, przytulnym miejscu, na stacji Wałbrzych Miasto – Joga, niech to będzie nasz przystanek w życiu, taki, który pomoże nam po całym tygodniu złapać oddech, rozluźnić ciało, uspokoić umysł i z łagodnością dla siebie rozpocząć każdy weekend.

W ramach kolejnych zajęć zajmiemy się koncentracją, usprawnimy oddech, włączymy praktyki uważności i medytacji (również dynamicznej).
Inauguracyjny piątek wypełni w całości sesja jogi nidry.

Nidra jest praktyką polegającą na utrzymywaniu całkowitej pasywności. Często jest porównywana do wewnętrznej podróży, która polega na obserwacji i doświadczaniu tego, co w danej chwili pojawia się w obrębie ciała, umysłu i ducha.
Podstawowym jej celem jest uzyskanie stanu przeciwnego napięciu, tj. stanu rozluźnienia, dobrego samopoczucia i integracji.
Natłok myśli i informacji oraz przyzwyczajenie do tego, by być w ciągłej gotowości do odbioru nowych bodźców, powodują wzmożone napięcie psychiczne i mięśniowe. Postawa skierowana do wewnątrz ma nam ułatwić “rozbrojenie” mechanizmów utrzymujących psychikę w stanie napięcia.
Praktyka nidry polega na stopniowym zmniejszaniu wpływu bodźców z zewnątrz na rzecz obserwacji tego, co pojawia się wewnątrz umysłu, wewnątrz ciała. Odbywa się w pozycji leżącej.

Zabierzcie ze sobą maty, koce, opatulacze i wszystko inne, czego potrzebujecie, aby było Wam ciepło i wygodnie i wysiądźcie na stacji Wałbrzych Miasto. Wejście na salę znajduje się od strony peronu, przedostatnie drzwi.

Pierwsze spotkanie jest darmowe, jeśli natomiast zechcesz dobrowolnie wesprzeć inicjatywę tworzenia tego szczególnego miejsca na mapie Wałbrzycha – dar przyjmiemy z wdzięcznością 

Podczas spotkania będzie można zakupić w promocyjnej cenie karnety na kolejne, regularne zajęcia w ramach „Piątkowych relaksów”.

Zapraszamy!